راهنمای نویسندگان

    

   ·   محتوای مقاله با اهداف نشریه متناسب باشد (تشخیص به عهده هیئت تحریریه است).

   ·   مقاله ارسال‌شده در هیچ همایشی ارائه نشده باشد، قبلاً در هیچ نشریه­‌ای چاپ نشده باشد یا همزمان به نشریه­‌های دیگر فرستاده نشده باشد.

   ·   فصلنامه در انتخاب، ویرایش، تلخیص یا اصلاح مقاله­‌های دریافتی آزاد است.

   ·   مسئولیت آراء و نظریات ارائه‌شده در مقاله­‌ها بر عهده نویسندگان است و چاپ مقاله به­ معنی تأیید مطالب آن نیست.

   ·   در متن مقاله حتی­‌الامکان از معادل فارسی کلمات لاتین استفاده شود و چنان­چه معادل فارسی به اندازه کافی رسا نباشد، می­‌توان با ذکر شماره در بالای معادل عین کلمه لاتین در پایان­ مقاله آورده شود.

   ·   فونت بی‌تیتر 14 Bold برای عنوان مقاله، بی نازنین 9 Bold برای نام نویسندگان، بی نازنین 9 برای مشخصات نویسندگان، بی میترا 11 برای چکیده و کلید واژگان، بی میترا 13 برای متن اصلی و بی میترا 12.5 Bold برای عنوان هر بخش.

   ·   صفحه اول مقاله باید در برگیرنده موارد زیر باشد: عنوان مقاله (فارسی)، مشخصات نویسنده یا نویسندگان شامل نام و نام خانوادگی، مرتبه دانشگاهی و تخصص، ذکر نام دانشگاه (در صورتی که عضو هیئت علمی باشد)، چکیده مقاله (حداکثر در 200 کلمه)، واژگان کلیدی (حداکثر 6 واژه مرتبط و به­صورت Italic) و مقدمه.

   ·    زیرنویس صفحه اول شامل: تلفن و پست الکترونیکی نویسنده مسئول است.

   ·   جداول به ­تعداد محدود با فونت بی میترا 10 Bold با شماره و عنوان مشخص در بالا با فونت بی میترا 10 Bold، در اندازه مناسب برای چاپ باشد.

   ·   شکل­‌ها، نمودارها و تصاویر به­ تعداد محدود با فونت بی‌میترا 10 با شماره و عنوان، توضیح و منبع مشخص در زیر آن با فونت بی میترا 10 Bold در اندازه مناسب برای چاپ باشد.

   ·   منبع‌­دهی داخل متن به‌صورت APA باشد.

   ·   فهرست منابع مورد استفاده (ابتدا منابع فارسی و سپس منابع خارجی) در صفحه‌­ای مستقل با توجه به الگوی زیر درج شود:

     - کتاب تالیف‌شده: نام خانوادگی نویسنده، نام، عنوان کتاب (نوبت ویرایش یا چاپ)،محل نشر، نام انتشارات، سال انتشار کتاب.

     - کتاب ترجمه‌شده: نام خانوادگی، نام مولف، عنوان کتاب به فارسی، (نام و نام خانوادگی مترجم)، محل نشر، ناشر، تاریخ انتشار.

     - مقاله: نام خانوادگی نویسنده، نام، عنوان مقاله، نام نشریه، دوره، شماره، ماه، سال، شماره صفحه، تاریخ نشر.

     - منابع اینترنتی: نام خانوادگی نویسنده، نام، عنوان مقاله به طور کامل، [ذکر اصطلاح]online، (آدرس کامل منبع). [تاریخ کامل دسترسی به مقاله].

    - عنوان کتاب و عنوان مجله به صورت Italic تایپ می­‌شود.

 


ملاحظات

1. محورها و موضوعات نشریه از اینجا دانلود شوند و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

2. پنج فایل برای نشریه ارسال شود: فایل مشخصات نویسندگان، فایل اصلی مقاله، فایل تعهد اخلاقی، فایل تعارض منافع و فایل چکیده انگلیسی.

نکته مهم: در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدول‌ها جداگانه ارسال شوند، لطفا بدون توجه به این موضوع فقط پنج فایل فوق با فرمت‌های زیر ارسال شوند.

3. فرمت فایل مشخصات نویسندگان از اینجا دانلود شوند و اطلاعات نیز بر روی این فایل بارگذاری شوند.

4. فرمت فایل اصلی مقاله از اینجا دانلود شود و مقاله دقیقا بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در همین فرمت تنظیم و ارسال شود. اگر مقاله در فرمت (تمپلیت آماده فصلنامه) تنظیم و ارسال نشود بررسی نخواهد شد.

5. فرم تعهد اخلاقی چاپ مقاله از اینجا دانلود شود.

6. فرم تعارض منافع از اینجا دانلود شود.

7. این فصلنامه به قوانین بین‌المللی سوء‌استفاده علمی (شامل تحریف، سرقت ادبی، داده‌سازی، و ...) متعهد است و با هرگونه سوء‌رفتار در طی دورۀ بررسی اولیه و داوری بر اساس دستورالعمل کمیتۀ بین‌المللی اخلاق چاپ آثار علمی (COPE) برخورد می‌شود.

 


 

توجه

1- مبلغ 50 هزار تومان برای داوری اولیه مقاله دریافت می‌شود.

2- مبلغ 200 هزار تومان برای چاپ و انتشار مقاله اخذ می‌شود.

هنگامی که مقاله شما در وضعیت پرداخت هزینه قرار گرفت، مبالغ فوق را به حساب جاری به شماره 6158800193007 یا شبای مجله به شماره IR730150000006158800193007 به نام رابط وجوه دانشگاه هوایی، بانک سپه شعبه دانشگاه هوایی کد692 واریز نموده و اسکن(تصویر) فیش واریزی را در سامانه بارگذاری نمایید.