درباره نشریه

درباره نشریه

مجله «مطالعات منابع انسانی» نشریۀ علمی در حوزه مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی به طور کلی و زیرحوزه‌های مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمانی، سرمایه انسانی، توسعه منابع انسانی، اقتصاد کار، سیاست کار، بازار کار، نیروی کار، نیروی انسانی، فرار مغزها و مدیریت پرسنل به طور خاص، است که مقالات به زبان فارسی به همراه چکیده انگلیسی مبسوط منتشر می‌کند. این مجله محفلی و محملی ارتباطی برای بحث و تبادل نظر علمی است. نخستین شماره این مجله درآبان 1390 منتشر شد. در حال حاضر این نشریه علمی تحت مدیر مسئولی جناب آقای حسن محجوب، سردبیری جناب آقای دکتر عباس منوریان، جانشین سردبیری جناب آقای دکتر ناصر عسگری، و مدیریت اجرائی جناب آقای دکتر کاظم جعفری، منتشر می‌شود. امید آنکه این مجله علمی همچنان با دسترس‌پذیری گزارش‌های علمی، شیوه و زندگی جامعه ایران را بهبود بخشد.

   تمامی مقالات ارسال شده به نشریه «مطالعات منابع انسانی» پس از بررسی اولیه و طی کردن فرایند داوری تخصصی توسط حداقل دو داور به صورت محرمانه و دو سو ناشناس، و پذیرش نهایی منتشر خواهند شد. مقالات ارسالی پس از بررسی کامل توسط داوران و تأیید اعضای هیئت تحریریه منتشر خواهد شد. از نویسندگان و پژوهشگران محترم خواهشمند مقالات خود را بر اساس راهنمای نویسنگان نشریه تنظیم فرمایند و مقاله را از طریق سامانه نشریه ارسال نمایند و تا حد امکان از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با دفتر نشریه خودداری شود. تمامی مکاتبات با نویسندگان و داوران از طریق وبگاه و سامانه نشریه انجام می شود.

 

ویژگی‌های برجسته مجله

- به نامه‌های نویسندگان ظرف 48 ساعت پاسخ داده می‌شود.

- هیئت تحریریه معروف دارد.

- مجله داوری تخصصی و همترازخوانی به صورت دوسو ناشناس و گمنام می‌شود.

- مقاله‌های پذیرفته شده خیلی زود به صورت دسترسی آزاد منتشر می‌شوند.

- نویسنده ظرف 2-3 ماه از ارسال مقاله، اعلان پذیرش یا رد آن را دریافت می‌کند.

- کلیه نویسندگان نسخه‌ای از گواهی و نامه پذیرش مقاله را دریافت می‌کنند.

- مجله از شمار خوانندگان خیلی خوبی برخوردار است و جزو مجله‌های طراز اول حوزه خود است.

- مجله در پایگاه‌های اطلاعاتی ملی و بین‌المللی نمایه‌سازی می‌شود.

- کلیه مقاله‌های پذیرفته شده در قالب پی.دی.اف. قابل مشاهده، بارگیری و چاپ هستند.

- مجله از ضریب تأثیر پژوهشی و استنادی خوبی در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISCبرخوردار است.

- مجله پشتوانه سازمانی و آرشیو کامل مقاله‌‌ها را دارد.

 

اطلاعات کتابشناختی مجله

عنوان فارسی نشریه

مطالعات منابع انسانی

عنوان انگلیسی نشریه

Journal of Human Resource Studies

عنوان تحت‌اللفظی نشریه

Muṭāli̒āt-i manābi̒-i insānī

شاپا (ISSN)

شاپا الکترونیکی: 27830624

حوزه موضوعی نشریه

علوم انسانی –مدیریت.

دامنه و زمینه موضوعی نشریه

- مدیریت منابع انسانی

- رفتار سازمانی

- توسعه منابع انسانی

- م‍دی‍ری‍ت‌ ن‍ی‍روی‌ ان‍س‍ان‍ی‌

- کارکردهای عملیاتی مدیریت منابع انسانی

- مدیریت منابع انسانی استراتژیک و استراتژی‌های مدیریت منابع انسانی

- مدیریت تجربه و مدیریت دانش با رویکرد انسانی، اجتماعی و فرهنگی

- بهره‌وری منابع انسانی و مدیریت عملکرد

-مدیریت شناختی

- موضوعات نوین سطح فردی، گروهی و سازمانی رفتار سازمانی

- موضوعات نوپدید و مرز دانشی مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی

- نظریه‌پردازی و نقد روش‌مند نظریات موجود در حوزه منابع انسانی و رفتار سازمانی

- مدیریت منابع انسانی تطبیقی در سازمان‌های نظامی و غیرنظامی (داخلی و خارجی)

- اقتصاد کار

- بازار کار

- سیاست کار

- فرار مغزها

- مدیریت پرسنل

- نیروی انسانی

- نیروی کار

زبان

فارسی (به همراه چکیده مبسوط و منابع به انگلیسی برای هر مقاله)

سال شروع انتشار

1390، سال 1، شماره 1 -

فاصله انتشار

فصلنامه

سردبیر

دکتر عباس منوریان

جانشین سردبیر

دکتر ناصر عسگری

مدیر مسئول

دکتر حسن محجوب

مدیر اجرائی

دکتر کاظم جعفری

محل انتشار

ایران، تهران

صاحب امتیاز

دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

ناشر

دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

انجمن علمی حامی

انجمن علمی مدیریت رفتار سازمانی ایران

وضعیت انتشار

فعال

نوع داوری

دوسو ناشناس، گمنام و محرمانه برای نویسنده و داور

میانگین بازه زمانی بررسی اولیه مقالات دریافتی

حداقل 10 روز

مدت زمان داوری

12 هفته؛ حداقل دو داور.

درصد پذیرش مقالات

12 درصد

شیوه استناددهی

شیوه‌نامه استنادی  APA

شناساگر نویسنده (ORCID)

 الزامی و اجباری

سرعنوان‌های موضوعی فارسی کتابخانه ملی

- مدیریت منابع انسانی.

- توسعه منابع انسانی.

- رفتار سازمانی.

- م‍دی‍ری‍ت‌ ن‍ی‍روی‌ ان‍س‍ان‍ی.‌

شماره رده‌بندی دیویی (DDC)

331.1

658.3

شماره رده‌بندی کنگره (LC)

HD5701

شماره OCLC

--

نوع ماده

پیایند (ادواری)

توصیف نشریه

مجله «مطالعات منابع انسانی» نشریۀ علمی در حوزه مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی به طور کلی و زیرحوزه‌های مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمانی، سرمایه انسانی، توسعه منابع انسانی، اقتصاد کار، سیاست کار، بازار کار، نیروی کار، نیروی انسانی، فرار مغزها و مدیریت پرسنل به طور خاص، است که مقالات به زبان فارسی به همراه چکیده انگلیسی مبسوط منتشر می‌کند. این مجله محفلی و محملی ارتباطی برای بحث و تبادل نظر علمی است. تمامی مقالات ارسال شده به مجله «مطالعات منابع انسانی » پس از بررسی اولیه و طی کردن فرایند داوری تخصصی توسط حداقل دو داور به صورت محرمانه و دو سو ناشناس، و پذیرش نهایی منتشر خواهند شد.

نوع دسترسی

دسترسی آزاد، عمومی

سیاست دسترسی آزاد

  نشریه تعریف دواج در خصوص نشریه دسترسی آزاد را می‌پذیرد.

نوع مجوز انتشار

  مجوز کرییتیو کامنز (CC-BY-NC)

بیانیه دسترسی آزاد

دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری به عنوان ناشر نشریه «مطالعات منابع انسانی»، بیانیه دسترسی آزاد بوداپست را به طور کامل می‌پذیرد و از آن پیروی می‌کند. این مجله، یک نشریه ادواری کاملاً دسترسی آزاد است. به این معنا که تمامی مقاله‌ها پس از پذیرش (به صورت زودآیند) و پس از چاپ (به صورت دسترسی آزاد و رایگان) بلافاصله از طریق اینترنت در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد. استفاده، توزیع و به‌اشتراک‌گذاری مقاله در هر رسانه، شبکه و وبگاهی مجاز است، مشروط بر اینکه به نویسنده و مجله به درستی استناد و ارجاع داده شود. مزایای دسترسی آزاد برای نویسندگان عبارتند از:

- حفظ حق‌مؤلف توسط نویسندگان مقاله؛

- دسترسی رایگان و آزاد برای کلیه خوانندگان و کاربران در سراسر جهان؛

- افزایش دسترس‌پذیری، رؤیت‌پذیری، مشاهده‌پذیری و خوانایی مقاله‌ها؛

- افزایش استناد به مقاله‌ها؛

- فقدان محدودیت مکانی برای دسترسی؛ و

- انتشار سریع و به‌موقع.

سیاست مقابله با سرقت ادبی

متن فارسی مقالات ارسالی به نشریه «مطالعات منابع انسانی » با استفاده از نرم‌افزارهای همانندجو ایرانداک (https://tik.irandoc.ac.ir) و سمیم‌نور (www.samimnoor.ir) و چکیده انگلیسی مقالات به وسیله نرم‌افزار تشخیص سرقت ادبی iThenticate (www.ithenticate.com) و Grammarly (www.grammarly.com) چک می‌شوند. در صورت تشخیص سرقت ادبی در متن فارسی یا چکیده انگلیسی، بلافاصله دفتر مجله مقاله دریافتی را رد کرده و نام نویسندگان را برای مدت پنج سال در لیست سیاه قرار می‌دهد. بنابراین، به همه نویسندگان پیشنهاد می‌شود که قبل از ارسال مقاله خود، متن کامل آن را با استفاده از نرم‌افزارهای تشخیص سرقت ادبی چک کنند.

   سرقت علمی شامل اقتباس از افکار و الفاظ نویسندگان دیگر، تناظر یک به یک در بیان اندیشه‌ها و شباهت‌های ساختاری در نوشتار یا انتساب ایده‌ها و کلمات دیگران به خود بدون ارجاع مناسب است. در مواردی که مطالب با جمله‌بندی نویسنده دیگری آورده می‌شود، لازم است مطلب نقل شده داخل گیومه آورده شود و شماره صفحه مشخص شود.

   دفتر مجله مقالات دریافتی را که مرتکب سرقت ادبی یا خودسرقت ادبی شده باشند، به محض اطلاع فوراً رد می‌کند. در طول روند پذیرش مقاله، هرگاه مشخص شود که مقاله‌ای قوانین سرقت ادبی، حق‌مؤلف یا اخلاق نشر را رعایت نکرده است، رد می‌شود (قبل از پذیرش برای انتشار) و در صورت انتشار به دلیل سرقت ادبی «سلب اعتبار» می‌شود.

سیاست سلب اعتبار

اعتبار مقاله زمانی ممکن است سلب شود که یافته‌های آن به دلیل سوء‌رفتار پژوهشی یا اشتباه علمی دیگر قابل اعتماد تلقی نشود، آثار منتشر شده قبلی را سرقت ادبی کرده باشد، یا مشخص شود که دستورالعمل‌های اخلاق نشر را نقض کرده است. هنگامی که اصالت و یکپارچگی کار منتشر شده به دلیل اشتباهات در انجام، تجزیه و تحلیل و یا گزارش تحقیق به طور قابل ملاحظه‌ای تضعیف یا خدشه‌دار شده باشد، ممکن است یک مقاله سلب اعتبار شود. نقض اصول اخلاقی در انتشار یا تحقیق نیز ممکن است منجر به سلب اعتبار مطالعه شود. مقاله اصلی به عنوان «سلب اعتبار» علامت‌گذاری می‌شود، اما یک نسخه پی‌دی‌اف آن در دسترس خوانندگان باقی می‌ماند، و بیانیه سلب اعتبار به صورت دو طرفه به مقاله منتشر شده اصلی پیوند داده می‌شود. اظهارات سلب اعتبار معمولاً شامل بیانیه‌ای از موافقت یا مخالفت نویسندگان است.

نوع انتشار (هزینه‌های داوری و هزینه‌های چاپ و انتشار)

نوع انتشار: دسترسی آزاد، رایگان.

هزینه داوری مقاله: دارد. مبلغ 1/500/000 ریال.

هزینه پذیرش نهایی و انتشار: بعد از پذیرش نهایی مقاله بایستی بلغ 3/000/000 ریال جهت هزینه‌های چاپ واریز شود؛ و در سامانه نشریه بارگذاری نماید.

مالک حق‌مؤلف / دارنده حق‌مؤلف

نویسندگان دارندۀ حق‌مؤلف مقالۀ خود بدون محدودیت هستند. نویسنده کنترل کاملی بر اثر علمی خود دارد (به عنوان مثال، حق استفاده مجدد، توزیع، انتشار مجدد و غیره را حفظ می‌کند).

منبع درآمد مجله

پشتیبانی سازمان مادر، کمک‌های مالی خیریه

کوپ

نشریه «مطالعات منابع انسانی» با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامۀ اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌نماید.

رضایت آگاهانه مشارکت‌کنندگان در پژوهش

در نشریه «مطالعات منابع انسانی»، کلیه مشارکت‌کنندگان در مطالعه و پژوهش موضوعات انسانی حق حفظ حریم خصوصی را دارند و پژوهشگران نباید بدون رضایت آگاهانه آن را نقض کنند. اطلاعات هویتی و شناسایی مشارکت‌کنندگان، مانند نام و نام خانوادگی، و غیره، نباید به صورت نوشتاری، عکس یا شجره‌نامه منتشر شود؛ مگر اینکه این اطلاعات برای مقاصد علمی ضروری باشد و مشارکت‌کنندگان (یا والدین یا سرپرست) رضایت آگاهانه کتبی برای انتشار را ارائه کرده باشند. رضایت‌نامه مشارکت‌کنندگان باید مطابق مقررات ملی یا قوانین محلی در دفتر مجله، در محل کار پژوهشگران یا در هر دو جا مکتوب، مضبوط و بایگانی شود.

رعایت اصول اخلاقی و رضایت آگاهانه

 پژوهشگر موظف است سلامتی و آسایش جسمانی و ذهنی شرکت‌کنندگان در پژوهش را حفظ نماید و نهایت مراقبت را به عمل آورد و اصول اخلاقی پژوهش را در این زمینه رعایت کند. رعایت موازین اخلاق پژوهش، گمنام ماندن و حفظ اسرار بیمار از جمله مواردی است که بایستی به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود. در این زمینه، بایستی کد حفاظت از آزمودنی‌های انسانی که برگرفته از بیانیه هلسینیکی است، مورد توجه قرار گرفته و لازم است تأییدیه کمیته اخلاق دانشگاه ضمیمه مقاله ارسالی باشد. در مواردی که مطالعه بر روی انسان صورت گرفته است باید از افراد بالغ و والدین یا سرپرست قانونی افراد نابالغ تحت مطالعه رضایت‏نامه آگاهانه تهیه شده باشد..

نشانی نشریه

 تهران- میدان آزادی- مهرآباد جنوبی- خیابان دانشگاه هوایی،  دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشکده مدیریت، دبیرخانه نشریات. کد پستی: 63113- 13846

تلفن دفتر نشریه

۰۲۱-۶۶۱۹۳۵۹۰

آدرس وبگاه نشریه

https://www.jhrs.ir

رایانامه

 jhrs@ssau.ac.ir

رایانامه پشتیبان

mgt.hr.air.uni@gmail.com